cs

5 důvodů, proč si na svatbu najmout DJ

28.07.2023

Jak víme, nedílnou součástí každé svatby je hudba. Hudební doprovod ženicha s nevěstou tradičně provází při cestě k oltáři, během prvního tance… a tím to zdaleka nekončí. Romantické i divočejší rytmy budou doplňovat celý váš svatební den – od začátku až do konce.

Možností, jak hudbu pojmout, je samozřejmě víc. Můžete si vytvořit mix na Spotify nebo na YouTube, můžete si zaplatit dýdžeje i živou kapelu. Podle mě je tahle varianta milionkrát lepší, než když si řeknete, že to zvládnete sami a že "pustit pár písniček z internetu přece nemůže být takový problém…"

A co s DJ vlastně získáte? Tak především KVALITU. A to hned na několika úrovních, které bych teď postupně rozebral.

1. Pomoc s moderováním

Na prvním místě bych rozhodně vypíchl to, že pokud se rozhodnete angažovat profesionála, můžete mu svěřit funkci moderátora. Věřte mi, že tohle opravdu přijde vhod, zvláště pokud vám během svatebního dne nepomáhá koordinátorka.

Nezřídka kdy se totiž stává, že se hosté zakecají a úplně zapomenou na čas, poodejdou, seskupí se někde bokem. A přesně v takových chvílích vám bude profesionální DJ oporou. Nejen proto, že bude hosty průběžně informovat o tom, co se kdy bude dít, ale také je dokáže pomocí vhodných hudebních setů na určité "klíčové momenty" skvěle navnadit.

2. Profesionální technika

Druhým bonusem je pak profesionální technika. V případě DJ je samozřejmostí, že bude jeho aparatura fungovat, jak má.

Může se to zdát jako maličkost, protože nejsme všichni "přecitlivělí" zvukaři. Ale jsou chvíle, kdy i laik vnímá, že něco není v pořádku. Že "ta hudba zní nějak divně". Že "moc duní." Nebo ji prostě "blbě slyšíme".

A i proto není od věci svěřit práci se zvukem profíkovi. DJ vezme v úvahu všechny okolnosti (včetně prostoru, kde se svatba odehrává) a s technikou si pohraje tak, že výsledek bude zkrátka skvělý.

3. Kouzlení s atmosférou

Profesionálové také dokážou perfektně čarovat s atmosférou. Umějí naladit, nabudit, vytvořit tu správnou náladu v tom správném okamžiku. Když se například blíží první tanec, tak DJ hosty dopředu "předvaří", aby je vaše romantická chvilka dojala. (Nebo je naopak rozproudí, pokud se rozhodnete své "číslo" pojmout vtipně.)

Hudbou se dá zkrátka leccos dokreslit. Má na nás obrovský vliv, hraje na emoce. A aby byl její efekt dokonalý, potřebujete někoho, kdo to s ní umí.

4. Promyšlený hudební doprovod

A s tím tak trochu souvisí i další bod. Superschopností všech těchto profesionálů také je, že při výběru skladeb postupují promyšleně. Tak, aby jejich playlist dával smysl. Střídají rychlejší písničky s pomalejšími, čímž svatebčanům dávají prostor jak na "vyřádění", tak i na odpočinek.

Jo! A profíci taky moc dobře vědí, co zahrát, aby vás znovu dostali na parket. I když už nemůžete. I když sundáváte podpatky. Jste ovínění. Oni zkrátka dokážou naprosto perfektně odhadnout situaci a pustit "to pravé".

5. Mix "pro všechny"

A neposlední výhodou je, že pokud si najmete profesionálního DJ, tak se na váš den dokonale připraví. Během příprav na vás pravděpodobně vysype řadu otázek; zeptá se, jaké věkové skupiny na svatbě budou, v jakém poměru, které písničky máte nejraději. A podle toho pak navolí božský hudební mix, ve kterém si každý najde to své.

Kromě toho profík zvládne pohotově reagovat i na to, jak se vyvíjí nálada, a přizpůsobit se jí. Občas něco vypustí, občas něco přidá. A občas zařadí i "písničku na přání", kterou ale geniálně zakomponuje do programu tak, aby nenarušila logiku aktuálního hudebního setu. Aby atmosféra dál přirozeně plynula.